[PL] 2. Jak dodać galerię wykonanego przez siebie modelu.

Załóżmy, że mamy wykonany model z firmy Roden w skali 1/48 - Beechcraft Model 17 UC-43 Staggerwing.

Na początku trzeba sprawdzić czy model do którego chcemy dodać galerię znajduje się w bazie modeli. Można to zrobić na kilka sposobów. Tutaj przedstawię jeden z nich.

1. Klikamy w Search model kit, na górnej belce.
Image

2. Teraz możemy znaleźć model używając kilku różnych dróg. Można zacząć od skali (1:48), producenta (Roden) lub typu modelu (Aircraft - propeller)
Wybieramy opcję Scale - 1:48
Image

3. W kolumnie po lewej stronie mamy dostępne inne kategorie w obrębie wybranej w poprzednim kroku kategorii. Teraz decyduję się na ograniczenie wyników wyszukiwania do producenta. Wybieram Producer - Roden z dostępnych kategorii na lewej kolumnie.
Image

4. Wiem, że szukany przeze mnie model jest samolotem cywilnym, więc zawężam wyniki wyszukiwania do maszyn cywilnych. Aircraft - civil
Image

5. Teraz mam wyświetloną listę modeli firmy Roden, skala 1/48, samoloty cywilne. Łatwo można sprawdzić czy interesujący nas model znajduje się w bazie. Jeżeli znaleźliśmy go to klikamy w niego.
Image

Szybszym sposobem na sprawdzenie czy model znajduje się w bazie jest wpisanie jego mazwy lub nr. katalogowego producenta w okno wyszukiwania znajdujące się w prawym górnym rogu strony. Pamiętać trzeba jednak, że jeżeli ktoś wpisał błędnie nazwę lub nr. katalogowy to model nie zostanie znaleziony. Warto więc sprawdzić to na dwa rózne sposoby.

Po kliknięciu w model zostaniemy przeniesieni na kartę modelu. Na dole strony, ponad sekcją komentarza mamy trzy przyciski. Przyciski te widzą tylko osoby zalogowane na stronie.

6. Klikamy w przycisk Add model gallery
Image

7. Wpisujemy nazwę galerii.
Image

8. Wybieramy typ galerii, w tym przypadku klikamy - Gallery
Image

9. Teraz musimy wybrać model. Jest to model szukany przez nas więc możemy skopiować nazwę modelu, która wyświetlona jest powyżej (zaznaczone czerwoną strzałką).
Image

10. Wybieramy skalę
11. Wybieramy producenta
Image

12. Wskazujemy ścieżką dostępu do zdjęcia z naszej galerii. Zdjęcia muszą znajdować się na dysku i stamtąd wgrywane są do bazy.
13. Aby dodać więcej zdjęć, klikamy przycisk Add another item, pojawi się kolejne pole do dodania zdjęcia.
14. W sekcji Content, można wpisać kilka zdań na temat galerii.
Image

15. Ostatnim krokiem jest zatwierdzenie całego wpisu, przyciskiem Submit na dole ekranu.

Listę wszystkich dodanych przez siebie galerii każdy użytkownik ma na swojej karcie użytkownika.

Image